Cickafark virágos hajtás
Millefoli herba
Ez a sok téren is hasznosítható gyógynövény elősorban a nők legfontosabb segítője, a gyomor és a has növényeként ismert.
Legyen szó akár fiatal vagy idős nőről, a cickafarkra bátran hagyatkozhat, ha egészségügyi problémája van. Ez a növény ugyanis mindenféle alhasi, illetve a női medence szerveinek fájdalmára, de a rendszertelen menstruálásra is kiváló ’gyógyszer’, ugyanakkor a változókortól szenvedő nők segítője is. A petefészekgyulladás esetén már gyakran az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat. Ennek enyhítésére napi két csésze cickafark-teát is ajánlatos meginni. A migrént szintén hasonló hatékonysággal enyhíti akár egy pohár tea is. Vértisztító, vérképző ereje közismert. A csontvelőbántalmakra is kitűnő.
Itt azonban még nincs vége, étvágytalanságnál, görcsös jellegű gyomor-, bél- és epebántalmaknál, valamint gyomorhurutnál szintúgy ajánlható, valamint vénás keringési zavarok (aranyér, lábszárfekély), visszértágulás ellen, húgyutak betegségei esetén. Segíti az emésztést, a sebgyógyulást, jó vérzéscsillapító, ha vérzik az orrunk. A fogíny- és szemgyulladások kiváló öblögető-, illetve borogatószere.
A cickafark gyógyító erejét a rengeteg hatóanyagnak is köszönheti.
Legelőkön, erdőn-mezőn, gabonaföldeken bárhol belebotolhatunk ebbe az apró fehérvirágú, cirádáslevelű növénybe.
Teafőzetét a következőképp kell készíteni:
Egy púpozott evőkanál cickafarkfüvet le kell forrázni negyed liter vízzel, rövid ideig állni hagyjuk.
Lehet belőle tinktúrát, kenyőcsöt, borogatást és ülőfürdőt is készíteni.
Kiszerelés:
100 g, aromatartó fényvédő csomagolásban
Kiszerelő és forgalmazó:
Dr. Andirkó Zoltánné
OÉTI eng. sz.: 4113/2000.